Menu
10535---Balle ---Vaerelser ---008

Skoleåret 2019-20- ledige pladser

Vi har enkelte ledige pladser på vores musiklinje og i vores 9. klasser. Så vil I være en del af et unikt fællesskab i skoleåret 2019-20, kan I kontakte skolen på 75881205.

Onsdag den 9. januar 2019 fra 18.00-21.00 har vi EFTERSKOLERNES AFTEN. I kan derfor benytte lejligheden til at høre mere om vores skole samt få en rundvisning af vores elever. Og hvis I allerede nu ved, at I er interesseret i skoleåret 2019-20 og er kommende 9. klasse og/eller er interesseret i musik, så må I gerne kontakte skolen inden efterskolerens aften.
Vi glæder os til at byde jer velkommen :)

Vi har mødt Oliver Verwold til en snak om efterskolelivet på Balle- samt livet efter Balle. I kan høre om Olivers oplevelser på musiklinjen samt Balle her: 

 

 

 

Seneste nyhed

Vis alle ›
09 jan

Gymnastikopvisninger 2019

SÅ er opvisningsplanen for elevhold 2018-19 klar. Vi glæder os til at se jer rundt i ...Read More

Læs mere

Åbent hus aften

Kom og besøg os Onsdag den 6. marts til vores åbent hus aften.

Vi er en boglig orienteret skole med fokus på den enkelte elev i fællesskabet, hvor vi prioriterer høj faglighed, linjefagene rytmisk gymnastik, spring-styrke, musik, fodbold, håndbold, samt obligatorisk gymnastik for alle.

Læs mere her